Deel 1: De les van machtsmisbruik: de opstap naar meesterschap

Ik maakte een fout door mijn macht en kracht weg te geven. Aangestuurd vanuit mijn onbewuste schaduwen en onverzadigbaar verlangen naar rust, harmonie en vrijheid. Als ik die fout niet rechtzet, is dat een prijs die mijn kinderen zullen betalen. Door bewust te worden over die schaduwen, kan ik ervoor zorgen dat ik andere keuzes maak.

In deze blog-serie (4 delen) bespreek ik met jou een aantal thema’s verbonden aan trauma van narcistisch misbruik, onbetrouwbare mensen, het belichamen van je autonomie en hoe jouw kwetsbaarheid ervoor kan zorgen dat je jezelf saboteert. Het is veel en daarom kies ik ervoor om dit thema op te splitsen in kleinere, hapbare blogsjes of als je liever luistert in video/audio. Zodat je het kan laten zakken in jouw bewustzijn, in jouw veld, door met mijn veld te verbinden. Geef een like, deel je verhaal onder de video of abonneer… het maakt niet uit welke actie jij verkiest als een teken naar je onderbewustzijn dat je klaar bent voor deze initiaties en diepe transformaties.

Zoals je al weet uit de video’s die laatst verschenen op YouTube was ik stil de afgelopen maanden. Geen video’s, zo goed als geen posts, geen ‘uitleg’. Ik trok me terug in mijn eigen kasteel. Niet omdat ik wegvluchtte, maar omdat ik iets ontdekte dat mijn hele fundament op schudden zette.

Ik ontdekte dat mijn grootste vijand niet zozeer de onbetrouwbaarheid van anderen was of de oneerlijkheid van deze wereld. De grootste vijand was mijn neiging om me aan te passen, net omdat ik van nature uit streef naar balans, vrede, harmonie, eerlijkheid.

Ik heb altijd geleefd vanuit het principe “iedereen is oprecht”. Alleen zoals ik in eerdere video’s deelde, leeft niet iedereen op deze manier. Je zal wellicht zelf wel een aantal ervaringen herkennen waarin dat principe speelt. De boer die de regels van de weide verandert, de partner die liefde meet aan materiële gunsten of hoeveel je kan doen voor hem/haar, de constante overwaakzaamheid waarbij je drie stappen vooruit denkt om de vrede te bewaren, de ex die mondelinge afspraken in de wind slaat omdat de nieuwe vriendin dat beter vindt. Ik kan zo nog uren doorgaan. Want in de 44 jaar dat ik hier rondloop, heb ik niets anders dan dit meegemaakt. Me telkens afvragend, wat is dit toch.

Waarom word ik altijd op het pad gezet van mensen die in eerste instantie oprecht lijken te zijn en na een tijdje (soms al na een paar uren, andere pas na jaren) niets anders lijken te zijn dan onbetrouwbaar, egoïstisch en manipulatief tot zelfs narcistisch gedrag vertonen. Ik heb het meegemaakt op privé en werkvlak. Ja, zelfs in mijn tweelingvlamconnectie werd mij iets heel duidelijk voor ogen gehouden. Alleen kon ik het nog niet zien. Ik begreep niet wat het was, waarom hij zo hard kon zijn ondanks de liefde tussen ons. Tot de afgelopen 4 maanden van zelfreflectie en afzondering me diepe, schokkende waarheden getoond heeft.

Daarom dat ik in de vorige video’s deelde waarom ik stopte met mezelf te verbeteren. Ik stopte niet alleen met mezelf te verbeteren, ik stopte met mezelf aan te passen voor de lieve vrede waar ik naar verlang. Ik stopte met ‘buigen’ voor valse autoriteit, emotionele manipulaties en nog zoveel meer. Ik maakte stap voor stap de weg vrij voor een leven vanuit echte autonomie. Emotioneel, financieel en energetisch. Want als jij stopt met aanpassen, begint de wereld zich naar jou te vormen. In het begin zal je nog oude skeletten zien, maar van zodra je het onbewuste bewust maakt, zal het universum dat instant spiegelen. Zo besloot ik bvb om niet meer toe te geven door me aan te passen aan het ongemak van anderen. Want dat helpt niemand verder. Ik maak gebruik van een weide om mijn paard te huisvesten. Het is nog niet volledig zoals ik zou willen, maar ik weet dat het een tijdelijke oplossing is.

Net nadat ik dit mechanisme van aanpassen bewust had gemaakt en besloten had om niet meer toe te geven n.a.v. een absurde discussie met mijn tweelingvlam, kreeg ik een tweede test. Namelijk de eigenaar van de weide had een deel van de weide afgesloten omdat hij er een schaap met lam had opgezet en dit niet zo goed ging met het paard. Toen ik het berichtje kreeg, merkte ik dat ik onmiddellijk weer in de oude mechanismen wou stappen. Verklaren, uitleg vragen, mezelf verdedigen (vechten dus) en ik ging onmiddellijk kijken of er een andere plek was voor mijn paard. Ook al wist ik dat ik dat niet wou en daar op dit ogenblik ook de energie niet voor had. Ik merkte het gelukkig onmiddellijk op. Ik nam de tijd om alles te noteren voor mezelf en wachtte om te antwoorden op het bericht tot de dag erna. Op die manier gaf ik mezelf en mijn lichaam de tijd om te leren dat ik nog steeds veilig was ook al deed er iemand iets wat anders was dan afgesproken.

Als overlever van narcistisch misbruik is die overwaakzaamheid en constant aanstaan om te kijken of ik veilig ben, nog steeds een trigger. Daarom verplicht ik mezelf er ook toe om de tijd te nemen en ruimte te creëren. Ik doe dit ondertussen met elk bericht, mail, gebeurtenis die me in eerste instantie overweldigd laat voelen of een gevoel van onmacht triggert. In deze situatie wist ik dat er sprake was van emotionele manipulatie, want mijn paard zou het lammetje kunnen doden, dus moest ik en mijn paard aanpassen en ondanks de eerdere afspraken, een deel van de weide afstaan. Ook al was het maar tijdelijk en nog een reeks andere “gaslighting”-uitspraken. Iets wat in mijn tweelingvlamdynamiek ook al meermaals was voorgekomen. Dus ik herkende het meteen en besloot niet onmiddellijk te reageren. Net zoals ik geleerd had in mijn connectie.

Ik focuste op het minimaliseren van de impact op mijn gezin net door mijzelf emotioneel en energetisch los te koppelen van de acties van anderen. Nu in dit voorbeeld de boer. Ik moest leren om uit die automatische reactie van vechten (wat komt doordat mijn mars in leeuw staat). Ik wil altijd vechten als een leeuwin voor mijn brokken. Lol… maar dat put mij tegelijkertijd uit en heeft in het verleden vaak gezorgd voor extra balast. En dat wil ik niet meer. Dus moest ik leren om mijn maan (emotionele leven) in vissen te gebruiken. Dat is ook verbonden met mijn vrouwelijke energie. Door de afgelopen 4 maanden te leven volgens slow living, heb ik niet alleen mijn zenuwstelsel weer kunnen herstellen. We zijn er nog niet, het is een proces. Ik heb ook geleerd om te focussen op mezelf en energetisch stabiel te blijven in die hogere frequentie. Net omdat ik weet dat dit dan ook onmiddellijk gespiegeld wordt door het universum.

Elke onbetrouwbaarheid van anderen zijn voor mij (mijn mars) de brandstof voor mijn werk. Ik zet die emoties om in wijsheid en deel ze via video’s, in mijn trajecten, in de 1/1-gesprekken en in mijn boeken. Dat is mijn weg naar vrijheid. Stap voor stap. Jij kan ook het verlies uit je verleden transformeren en veranderen in jouw huidige en toekomstige successen. In de volgende video leg ik je uit hoe ik begrepen heb dat het mechanisme van mijn ZuidNode in Steenbok, wat ook gekend is als je comfortzone, ervoor gezorgd heeft dat ik niet op mijn bestemming kon komen. Hoe hard ik ook probeerde, hoe hard ik ook werkte aan mezelf, aan mijn connectie en aan mijn onderneming.

En zoals altijd, neem wat resoneert, deel hieronder wat je kwijt wilt en als je voelt dat je klaar bent voor meer, check de website.

In onvoorwaardelijke liefde,

Lindsey 💚💫

PS: Als je nog op zoek bent naar leuke kerstcadeautjes, denk dan even aan de nieuwe producten in de webshop. Waar je niet alleen iets tastbaars geeft, je geeft hen onbewust ook heling mee. Leuk toch?

Meer inspiratie nodig, liever kijken dan lezen? 👀

Bekijk de video’s op YouTube, waar ik regelmatig video’s post over leven vanuit een hoger bewustzijn en de collectieve energieën.